Partnerkereső felületünkön történő regisztrációjával lehetősége nyílik arra, hogy megismerje azokat a magyar szereplőket, akik szintén érdekelődnek a LIFE Program felhívásai iránt.
Természet és biodiverzitás (Nature)
Körforgásos gazdaság és életminőség (ENV)
Trencsényi Regionális Kamarával (Szlovákia) közös pályázat:
Határmenti és EU-s együttmködés vidékfejlesztési és leader projektekben, határon átível programok megvalósítása, szlovák-magyar vállalkozói együttmködés, közös expok, kiállítások rendezése 2009. - 15.000 Euró,
Lengyel, Szlovák, Cseh, kamarákkal / V4/ és önkormányzatokkal közös pályázat:
Határon átnyúló vállalkozói együttműködés / közös pályázat benyújtása a Visegrádi / V4-ek / alapra 2009-2010, 15.000 Euró,
A F.I.P. Kft.: Budapest déli agglomerációjának leggyorsabban fejlődő ipari zónájában / Üllő/ az Iparipark cím birtokosa, fő tevékenysége: ingatlanfejlesztés és értékesítés, nemzetközi gazdasági kapcsolatok építése, innovációs projektek generálása, megvalósítása. A betelepülő vállalkozások részére általános üzleti és az ingatlannal összefüggő, egyéb szolgáltatásokat nyújt. Gazdasági-szakmai jellegű, ún. „hozzáadott értékű” szolgáltatások, amelyek elősegítik a betelepült vállalkozások, vállalatok piaci pozíciójának megőrzését, fejlesztését, hozzájárulnak új értékek megteremtéséhez. Az önkormányzati, a HIPA és az állami partnerekkel való kapcsolattartás! Fejlesztés koordinálása, megvalósítása: F.I.P. 400 ha területhez , szerződések előkészítése, a földhivatal felé eljárás, területek kivonása, területek átminősítése, szabályozási tervek módosítása!
Az infrastruktúra terveztetés, fejlesztés, koordinálása, lebonyolítása: víz, szennyvíz, gáz, áram, IT, útépítés! Komplex ipari parki szolgáltatások biztosítása a F.I.P. ipari parkban bent lévő és a betelepülő vállalkozások számára!
Öv és Út Gazdasági Bemutató Park Project központjának létrehozása és működtetése, komplett infrastruktúrával létrehozva 2 hektáron, a F.I.P. ipari park centrumában!
A F.I.P. stratégiai partnere az EUACHN és az ERD.
Magyar Termékház - Tudásház: Magyar Termékház Hálózat célja: Vidékfejlesztés, munkahelyteremtés, piacszerzés és teremtés, innovációs tevékenység elősegítése, helyi - országos és nemzetközi kereskedelem generálása működtetése, Magyar Termékház - Tudásház Központ létrehozása.
Klaszterek és szövetkezetek létrehozása, Gazdasági - vidékfejlesztési együttműködés kialakítása az Önkormányzatok - civil szervezetek - vállalkozók között a Kárpát-medencében és Kelet-Közép Európában.
Természet és biodiverzitás (Nature),
Az éghajlatváltozás mérséklése és alkalmazkodás (CLIMA)
HUHR/1901/2.1.2/0109/B1 - Enhancing the Adventure Generating Local Environment Pitomaca-Pecs
HUHR/1601/2.2.1/0004 - Restoring Ecological Diversity of Forests with Airborne Imaging Technologies
HUHR/1601/2.2.1/0002 - Protection of the English oak in the cross-border area
DDOP-2.1.1/A.B-12-2012-0065 - Az Országos Kékkör (OK) Dél-dunántúli Régiót érintő nyomvonalának és attrakcióinak multifunkciós fejlesztése, a túraútvonalak téradat alapú nyilvántartási és fenntartási rendszerének kialakítása, a kapcsolódó szolgáltatások fejlesztése
Baranya egyike Magyarország legváltozatosabb földrajzi adottságokkal rendelkező vármegyéinek. Ártér, dombság és hegyvidék harmonikusan kapcsolódik egymáshoz. Ezen a tájon gazdálkodik a Mecsekerdő Zrt. 55 ezer hektáron, amely Baranya erdőterületeinek a felét teszi ki. Gazdálkodási területe déli határa a Dráva folyó, ártéri erdőterületeivel, 100-110 méter tengerszint feletti magasságban. A Dráva-síktól északnyugati irányban található a Zselic, amely pannonkori dombvidék, átlagosan 140-300 méterrel a tengerszint felett. A kelet-nyugati irányban húzódó Mecsek-hegység pedig a Dél-Dunántúl egyik legnagyobb szigethegye, legmagasabb csúcsa a Zengő, 682 méteres magassággal.
A Mecsekerdő Zrt. 5 erdészete által kezelt területek nagy része NATURA2000 védett, a fokozottan védett területeket mutatja.
Természet és biodiverzitás (Nature)
LIFE04 NAT/HU/000109 A túzok védelme Magyarországon megírása,
LIFE05 NAT/H/000122 A kékvércse védelme a Pannon régióban megírása,
LIFE06 NAT/H/000096 A kerecsensólyom védelme a Kárpát medencében megírása és menedzselése,
LIFE09 NAT/HU/000384 A kerecsensólyom védelme ÉK-Bulgáriában, Magyarországon, Romániában és Szlovákiában megírása és menedzselése,
LIFE13 NAT/HU/000183 A veszélyeztetett kerecsensólyom és parlagi sas táplálékbázisának a biztosítása a Kárpát medencében megírása és menedzselése,
LIFE16 NAT/IT/000245 Természetvédelmi kezelési eszközök a Natura2000 tölgyesek strukturális és összetételi biodiverzitásának növelésére megírása és menedzselése,
LIFE17 IPE/HU/000018 A pannóniai gyepek és a kapcsolódó élőhelyek hosszú távú megőrzése a PAF stratégiai intézkedéseinek végrehajtása, megírása
A FENCON Kft. családi vállalkozás, amelyet azzal a céllal hoztunk létre 2009-ben, hogy az addig összegyűlt tudásunkat és tapasztalatainkat egyesítsük, és elsősorban a környezet-, természet- valamint az erdők védelme, illetve fenntartható hasznosítása érdekében, belföldön és külföldön egyaránt hasznosítsuk. Elsősorban LIFE projektek írásával és menedzselésével foglalkozunk.
Tiszta energiára való átállás (CET)
Interreg Europe - PGI5587 DeCarb;
HUSKROUA/1702/6.1/0138 Way out of Energy Trap;
FMP-E/2001/4.1/015 CLEAN! Környezetünk védelme a jövő számára,
GINOP-3.3.3-17-20217-00038 A digitális alapkompetencia fejlesztése a Nyírbátori járás kistelepülésein
Az Észak-alföldi Regionális Fejlesztési Tanács – mint számos regionális fejlesztés kezdeményezője – felismerte azt a tényt, hogy a megújuló energiaforrások hasznosíthatóságának szempontjából kiváló adottságú Észak-alföldi régióban szükséges egy, a nemzetközi tapasztalatok, jó gyakorlatok átvételét segítő és a hazai gyakorlatot megteremtő szervezet létrehozása.
A kezdeményezés eredményeként 2009-ben az Intelligens Energia Európa Program keretein belül megalakult az ENEREA Nonprofit Kft.
A társaság működésének célja alapvetően az energiahatékonyság elősegítése, az energiaforrások racionális támogatása, az új és megújuló energiaforrások alkalmazásának előmozdítása, illetve az energiadiverzifikáció támogatása az Észak-alföldi régióban.
Tevékenységünk elsősorban az energiahatékonyság, a megújuló energiaforrások, a klímavédelem és az energiapolitika területeire összpontosul. Annak érdekében, hogy a döntéshozók, a gazdasági szereplők és a társadalom minél hamarabb felismerje az alternatív energiaforrások hasznát és az alkalmazásukban rejlő lehetőségeket, az Ügynökség programokat szervez, együttműködik más szervezetekkel, szakmai szövetségekkel, energiahatékonysági és megújuló energia iparban tevékenykedő cégekkel.
Mindennapi munkánk során szakmai tájékoztatást nyújtunk önkormányzatok, vállalkozások és magánszemélyek részére az aktuális pályázati forrásokról, projektek előkészítésével és projektmenedzsment feladatok ellátásával, továbbá környezettudatossággal és energiahatékonysággal kapcsolatos szemléletformálással foglalkozunk.
Természet és biodiverzitás (Nature)
LIFE12 NAT/HU/000593
A KASZÓ Zrt. hazánk egyik legnagyobb és legsokszínűbb megyéjében, természetföldrajzilag a Dunántúli-dombság nagytájon belül a Nyugat-Belső-Somogy kistájba tartozó változatos tájú homokvidékén, közel 15 ezer hektáron folytat erdőgazdálkodást és megközelítőleg 25 ezer hektáron vadgazdálkodást.
Saját Partnerkereső felületünk mellett ajánljuk figyelmébe az Európai Bizottság partnerkereső felületét is.
A partnerkereső link mellett az EU Funding and Tenders Portal egy adott pályázati felhívásának oldalán legörgetve megtalálható a Partner Search announcements blokk, ahol lehetőség van felvenni a kapcsolatot olyan szervezetekkel, akik szintén érdeklődnek az adott pályázati felhívás iránt és konzorciumi partnert keresnek. Illetve itt tudják jelezni saját érdeklődésüket is.