waiting
lifepalyazatok.eu

Sikeres Magyar
LIFE projektek

Sikeres Magyar<br/>LIFE projektek

Természet és biológiai sokféleség (NATURE)

Az alprogramról itt olvashat bővebben

Hagyományos Projekt

A rákosi vipera természetvédelmi helyzetének javítása a Pannon régióban

Legveszélyeztetettebb gerincesünk, a rákosi vipera (Vipera ursinii rakosiensis), amely élőhelyeinek eltűnése miatt sodródott a kipusztulás szélére. Magyarországon csupán a Duna-Ipoly, a Kiskunsági és a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóságok egyes területein maradtak fent egymástól elszigetelt, kisméretű állományai.

Tovább olvasom
Hagyományos Projekt

Grassland

Grassland

A pannon gyepek és kapcsolódó élőhelyek hosszú távú megőrzése az Országos Natura 2000 Priorizált Intézkedési Terv stratégiai intézkedéseinek

A LIFE IP GRASSLAND-HU projekt célja a gyepes élőhelyek és a hozzájuk kötődő fajok természetvédelmi helyzetének javítása és hosszú távú megőrzése.

Tovább olvasom

Körforgásos gazdaság és életminőség (ENV)

Az alprogramról itt olvashat bővebben

Hagyományos Projekt

Hagyományos Projekt

ToxFree LIFE for All

A projekt alapvető célja, hogy felhívja a figyelmet a termékekben található vegyi anyagok környezeti és egészségügyi hatásaira a kelet-közép-európai régióban.

Tovább olvasom

Az éghajlatváltozás mérséklése és alkalmazkodás (CLIMA)

Az alprogramról itt olvashat bővebben

LIFE IP Projekt

Útiterv Magyarország utolsó szénrégiójának biztonságos, hatékony és alacsony széndioxid-kibocsátású átalakításához

A projekt átfogó célja a magyar Nemzeti Energia- és Klímaterv (NEKT) végrehajtásának elősegítése, különös tekintettel az MVM Mátra Energia Zrt.-nél megvalósuló lignitkivezetés támogatására, valamint az erőmű és térsége fenntartható, igazságos átmenetének biztosítására.

Tovább olvasom
LIFE IP Projekt

MICACC Projekt

Az önkormányzatok integráló és koordináló szerepének megerősítése az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás érdekében

A LIFE Program Éghajlat-politikai Alprogramja keretében támogatást nyert első magyar projekt átfogó célkitűzése, hogy javítsa a legsérülékenyebb magyarországi önkormányzatok éghajlatváltozással szembeni ellenálló-képességét, a klímaváltozásból fakadó kockázatok csökkentésével.

Tovább olvasom

Tiszta energiára való átállás (CET)

Az alprogramról itt olvashat bővebben

CONSTRUCTSKILLS4LIFE (CS4L)

Az építőipari készségek fejlesztését szolgáló nemzeti platform újraindítása Magyarországon tekintettel az épületek életcik

Az Európai Bizottság által 2011-ben indult BUILD UP Skills kezdeményezés célja, hogy támogassa az építőipari szakemberek továbbképzését annak érdekében, hogy minél több magas energiahatékonyságú épületfelújítás, valamint új, közel nulla energiaigényű épület kivitelezése valósulhasson meg Európa-szerte.

Tovább olvasom
CONSTRUCTSKILLS4LIFE (CS4L)

RENOINVEST Projekt

Nemzeti kerekasztalok az épületek fenntartható felújítására irányuló okos finanszírozás előmozdítása érdekében

Az Európai Bizottság által 2030-ra kitűzött energia- és klímapolitikai célok, valamint az épületenergetikai célkitűzések megvalósítása továbbra is kihívást jelent a megfelelő piaci finanszírozás hiányában. A jelenlegi, jelentősen megemelkedett energiaárak miatt sürgősen szükséges a tiszta energiára való áttérés felgyorsítása és a fosszilis tüzelőanyag importtól való függőség csökkentése. Az energiahatékonyság előmozdításának és az integrált megújuló energiaforrások szélesebb körű elterjedésének egyik akadálya a témában érintett szereplők – pénzügyi szektor, közszféra, kormányzat, magánszektor - közötti egyeztetés és egyetértés hiánya.

Tovább olvasom
RENOINVEST Projekt